← Powrót

Wizyta zaprzyjaźnionch klubów Rotary z Wisconsin USA z Dystryktu 6250

W dniach 26-28 września 2022 r. Rotary Club Poznań gościł przedstawicieli zaprzyjaźnionych klubów z Dystryktu 6250 ze stanu Wisconsin w USA, w ramach projektu Rotary Friendship Exchange 2022.

Podczas tradycyjnego poniedziałkowego spotkania członków przedstawiliśmy prowadzone przez nasze kluby projekty oraz rozmawialiśmy o możliwościach współpracy międzynarodowej, podsumowując wieczór uroczystą kolacją opartą na kuchni poznańskiej.

Ponadto spędziliśmy aktywnie czas, zwiedzając wspólnie miasto poznańską „bimbą”, poznając historię początków Państwa Polskiego i Ostrowa Tumskiego, spacerowaliśmy po Starym Rynku oraz zajadaliśmy się rogalami świętomarcińskimi, które zostały wykonane przez nas własnoręcznie w Rogalowym Muzeum Poznania. Zwieńczeniem pobytu gości z Wisconsin był koncert niezwykle uzdolnionego 13-letniego pianisty Filipa Kaucha, który od kilku lat jest pod opieką naszego klubu.

Dużym zainteresowaniem naszych gości cieszył się temat pomocy Ukrainie w trakcie trwającej rosyjskiej inwazji wojskowej na ten kraj. Przedstawiliśmy projekty Rotary Club Poznań, które mają na celu nieść pomoc mieszkańcom Ukrainy na terenie ich kraju (pomoc medyczna), jak i uchodźcom, którzy całymi rodzinami osiedli w Poznaniu (np. letnie półkolonie integracyjne dla dzieci). Rozważaliśmy także inne aktualne i przyszłe przedsięwzięcia pomocowe dla Ukrainy i Ukraińców.

Nasi goście zainteresowali się również globalnym grantem dla fundacji Złotowianka, obejmującym zakup urządzeń do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Fundacja Złotowianka zajmuje się na co dzień setkami dzieci z całej Polski, które potrzebują specjalistycznej opieki przy wykorzystaniu zaawansowanego sprzętu.

Dziękując naszym gościom za ich przyjacielską wizytę wierzymy w dalszą owocną współpracę i częstsze kontakty między naszymi klubami.

Koordynatorem projektu wymiany ze strony Rotary Club Poznań była Patrycja Masiarek.

Tekst: Patrycja Masiarek

Zdjęcia: Wojtek Majchrzycki, Sebastian Zysnarski, Paweł Rosół

Przywitanie gości na stacji kolejowej Poznań Główny Przywitanie gości na stacji kolejowej Poznań Główny

Poniedziałkowe spotkanie członków klubów Rotary w Restauracji Hacjenda Poniedziałkowe spotkanie członków klubów Rotary w Restauracji Hacjenda

W podziemiach Katedry Poznańskiej na Ostrowie Tumskim W podziemiach Katedry Poznańskiej na Ostrowie Tumskim

Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego i Śródki Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego i Śródki

Zwiedzanie Poznania w historycznej "bimbie" Zwiedzanie Poznania w historycznej “bimbie”

Wspólne pieczenie i zapoznanie się z tradycją Rogali Marcińskich Wspólne pieczenie i zapoznanie się z tradycją Rogali Marcińskich

Koncert Filipa Kaucha w Sali Białej UM Poznań Koncert Filipa Kaucha w Sali Białej UM Poznań

Pożegnanie naszych gości z Dystryktu 6250 Pożegnanie naszych gości z Dystryktu 6250

Opublikowane 28 września 2022