← Powrót

Spotkanie z dr hab. n. med. Tomaszem Szczapą

W poniedziałek 4 grudnia 2023 r. odbyło się szczególne spotkanie członków waszego Klubu. Specjalnym gościem był dr hab. n. med. Tomasz Szczapa, prof. UMP - pediatra i neonatolog, Kierownik II Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i jednocześnie aktywny uczestnik wielu miedzynarodowych stowarzyszeń powiązanych z Jego specjalizacją zawodową.

Profesor scharakteryzował swoistości swej pracy przedstawiając zarówno osiągnięcia, jak i trudności z neonatologią związanych.

Po Jego wystąpieniu wywiązała się interesująca dyskusja, także w sprawie potencjalnego wsparcia przez Nasz Klub.

Spotkanie z dr hab. n. med. Tomaszem Szczapą

Podczas spotkania Prezydent Klubu podał kilka ważnych informacji z bieżącej działalności Klubu:

  • Członkowie Zarządu podjęli decyzję o ufundowania dwuletniego stypendium dla utalentowanego muzyka - pianisty, którym Nasz Klub od pewnego czasu się opiekuje. Inicjatorem tej opieki był niedawno zmarły Kolega Michał Walenciak i to jego imię stypendium będzie nosić.
  • Prezydent zaapelował o dobrowolne wsparcie akcji nazwanej „Mikołaj w akcji” i przeznaczonej dla dzieci z Ośrodka Opieki Dziennej dla Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Mariackiej w Poznaniu.
  • Ustalono także organizację wizyty grupy naszych członków w Brunszwiku, dokąd zaprosili nas członkowie zaprzyjaźnionego Rotary Club Braunschweig - Hanse.

Tekst: Prof. dr hab. Piotr Banaszyk

Zdjęcia: Archiwum RC Poznań

Opublikowane 4 grudnia 2023