RC Poznań z wizytą w fabryce Volkswagena we Wrześni

20 marca 2023 roku członkowie klubu mieli okazję zwiedzić fabrykę Volkswagena we Wrześni na zaproszenie Stefanie Hegels, pełniącej funkcję dyrektora tego zakładu, a jednocześnie będącej rotarianką z Brunszwiku, uczestniczącą aktywnie w spotkaniach naszego poznańskiego klubu.

Kierownik produkcji odkrył przed nami tajniki produkcji wielofunkcyjnych samochodów modelu Crafter, które są produkowane w setkach różnych wersji, w tym także jako “campery”. Fabryka jest niezwykle nowoczesna, w znacznym stopniu zautomatyzowana, a mimo to jest największym pracodawcą dla lokalnej społeczności.

Ambitnym celem fabryki Volkswagena we Wrześni na rok 2023 jest przekroczenie progu 100 tys. wyprodukowanych samochodów. Życzymy powodzenia!

Wizyta RC Poznań w fabryce Volkswagena we Wrześni

Tekst & zdjęcia: Wojtek Majchrzycki