Rotary Club Poznań gościnnie w International School of Poznan

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27 marca b.r. Spotkanie Klubowe odbyło się w wyjątkowej szkole: International School of Poznan (ISOP) przy ul. Taczanowskiego 18 w Poznaniu.

Dzięki życzliwości i na zaproszenie Rotarianki i Prezesa fundacji prowadzącej ISOP Anny Kalwani mogliśmy obejrzeć imponująco funkcjonującą szkołę oraz zapoznać się jej innowacyjnym i prorozwojowym dla uczennic i uczniów programem. Wizja i urzeczywistnienie ISOP jako szkoły przyjaznej dla dzieci i młodzieży oraz nastawionej na najwyższą jakość edukacji to dzieło życia Ryszarda Matuszewskiego – Rotarianina, pierwszego Prezesa Fundacji oraz Dyrektora Szkoły, a prywatnie Taty naszej serdecznej Koleżanki Anny Kalwani.

Do dziś ISOP (szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi oraz liceum) przyświecają cele, które leżały u podstaw jej powstania. Misją szkoły jest celebrowanie różnorodności przy poszanowaniu lokalnego dziedzictwa, tworzenie środowiska równości i szacunku międzykulturowego, rozbudzanie ciekawości, zachęcanie do kreatywnego myślenia przy wysokich standardach zachowania i nagradzaniu wkładanego wysiłku.

Bycie odpowiedzialnym, uczącym się przez cale życie, bycie dla innych, dbałość o planetę i dokonywanie pozytywnych zmian w rozwijającym się świecie, wpisują się w tak bliską rotariańskiemu myśleniu perspektywę.

Dziękujemy za to spotkanie i gratulujemy pięknego miejsca dla rozwoju dzieci i młodzieży oraz życzymy ISOP dalszych imponujących edukacyjnych sukcesów!

Rotary Club Poznań gościnnie w International School of Poznan

Tekst & zdjęcia: Agnieszka Cybal-Michalska