← Powrót

Nowy tandem dla paratriathlonistów

Dzięki wsparciu Rotary Clubu Poznań paratriathlonista Łukasz Wietecki i jego przewodnik Tomasz Domagała mają nowy tandem.

Niedowidzący poznański paratriathlonista Łukasz Wietecki i jego przewodnik Tomasz Domagała przygotowują się do przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. O ich możliwościach świadczy wysoka, siódma pozycja w rankingach światowych.

Niestety, używany przez nich tandem uległ zużyciu i trzeba było kupić nowy. Z pomocą przyszedł Rotary Club Poznań. Bo trzeba wiedzieć, że taki tandem to wydatek około 50 tys. złotych. W jego wyposażeniu znajdują się m.in. aluminiowa rama i przełączana przy pomocy bluetooth przerzutka i karbonowa kierownica.

Paratriathlonista Łukasz Wietecki i jego przewodnik Tomasz Domagała wraz z Prezydentem RC Poznań 2018/2019, Zdzisławem Kubiszewskim oraz Pawłem Bugajnym. Fot. Robert Woźniak

Nowy sprzęt został już sprawdzony podczas zawodów w Mediolanie i w Pucharze Świata w Jokohamie. Na tych ostatnich zawodach zajęli piąte miejsce. W najbliższym czasie czekają ich jeszcze zawody w Szwajcarii oraz rekonesans przedolimpijski w Tokio. W tegorocznych planach są także mistrzostwa Europy w Walencji.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Tandemowym w Częstochowie. Fot. Facebook Łukasz Wietecki & Tomasz Domagała