← Powrót

Małgorzata Wojtas z wizytą w Rotary Club Poznań

Na poniedziałkowe spotkanie Rotary Club Poznań dnia 27 stycznia 2020 r. przybyła z wizytą Pani Gubernator Dystryktu 2231 Małgorzata Wojtas. W trakce spotkania Pani Gubernator krótko przedstawiła najważniejsze kwestie związane z obecnym Rokiem Rotariańskim w Dystrykcie 2231, a przede wszystkim cele i zadania stojące przed klubami rotariańskimi w Polsce.

Tradycyjna wymiana herbów - proporczyków

Pani Małgorzata Wojtas omówiła także swoje główne założenia podczas pełnienia Gubernatora D2231 w kadencji 2019/2020. W trakcie spotkania pani Wojtas przypomniała także członkom RC Poznań test 4 pytań.

Jest to znany i często spotykany sprawdzian etyki w biznesie, stworzony przez rotarianina Herberta J. Taylora w 1932 roku, kiedy poproszono go o zajęcie się chicagowską firmą Club Aluminium Company, która stała na skraju bankructwa. Test czterech pytań stał się sprawdzianem produkcji, sprzedaży, dystrybucji, ogłoszeń i relacji z klientami. Zastosowaniu tej prostej filozofii firma zawdzięczała swe ocalenie.

Test ten w 1943 roku formalnie przyjęty przez Rotary. Pytania odnoszą się do wszystkiego, co myślimy, mówimy lub robimy:

  1. Czy to jest prawdą?
  2. Czy to jest uczciwe wobec wszystkich zainteresowanych?
  3. Czy zbuduje to dobrą wolę i przyjaźń?
  4. Czy będzie to korzystne dla wszystkich zainteresowanych?

Prezydent RC Poznań Zbigniew Leszczyński, Gubernator Dystryktu 2231 Małgorzata Wojtas oraz nowi członkowie RC Poznań

Tego samego dnia do Rotary Club Poznań przyjęto także dwóch nowych członków. Serdecznie witamy!

Opublikowane 27 stycznia 2020