Spotkanie z Gubernatorem Dystryktu 2231 Piotrem Jankowskim

Dnia 21 listopada RC Poznan miał honor gościć Gubernatora Dystryktu 2231 Piotra Jankowskiego.

Spotkanie było okazją do przedstawienia historii naszego klubu, a także najważniejszych dokonań, w tym grantu globalnego na rzecz budowy infrastruktury sanitarnej dla 4 szkół po trzęsieniu ziemi w Nepalu oraz projektów wsparcia dla przyjaciół w Ukrainie. Spośród bieżących projektów najwięcej uwagi poświęciliśmy wsparciu dla Fundacji „Złotowianka”, który może stać się wkrótce sztandarowym projektem naszego klubu, a być może także kolejnym grantem globalnym.

Z ust Gubernatora usłyszeliśmy z kolei o najważniejszych przesłaniach obecnej kadencji oraz nowej wizji Rotary, która stara się promować pierwsza kobieta Prezydent Rotary International Jennifer Jones.

Nowi członkowie, którzy przystąpili do Rotary Club Poznań w ostatnim roku odebrali z rąk Gubernatora legitymacje członkowskie.

Ponadto miłym gościem naszego spotkania była Stefanie Hegels z Brunszwiku, która jest członkinią tamtejszego klubu, a obecnie mieszka w Poznaniu.

Serdecznie dziękujemy Gubernatorowi za jego wizytę, licząc na kontynuację oraz wzajemne wsparcie przy realizacji rotariańskich projektów.

Spotkanie z Gubernatorem Dystryktu 2231 Piotrem Jankowskim

Tekst: Wojtek Majchrzycki